Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gazeteci Yazar Akarçay’dan Kocatepe’ye Özel Proje Çağrısı

Afyonkarahisar’ın yerel basınının önde

Afyonkarahisar’ın yerel basınının önde gelen isimlerinden Gazeteci Yazar Murat Akarçay, Gazete3’te Kocatepe için özel bir turizm projesi önerisini kaleme aldı. 

Akarçay, Afyonkarahisar’ın dışından gelecek ziyaretçilerin potansiyelini harekete geçirecek bir planın, il turizmi ve hizmet sektörüyle birlikte şehir ekonomisini canlandırabileceğine inanıyor.

Akarçay’ın Çağrısı: “Kocatepe İçin Yapabilir miyiz Sayın Valim?”

Gazeteci Yazar Murat Akarçay, Gazete3’te kaleme aldığı “Kocatepe için yapabilir miyiz Sayın Valim?” başlıklı yazısında, Afyonkarahisar Valisi Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’na seslendi. 

Akarçay, şehir dışından gelen ziyaretçilerin potansiyelini harekete geçirerek, il turizmi ve hizmet sektörüne katkı sağlayacak bir proje önerisi sunuyor.

Akarçay, yazısında şu ifadelere yer verdi: “Benim en büyük isteğim bundan tam 100 yıl önce Kocatepe’de yazılan destanın manevi jestini yerine artık getirmemiz ile ilgilidir.” 

Akarçay, aynı zamanda Çanakkale’deki benzer bir çalışmayı örnek göstererek, neden Afyonkarahisar’da da böyle bir projenin hayata geçirilmediğini sorguluyor.

Vali Hanıma Ulaşma Temennisi:

Gazete3’teki yazısında Gazeteci Yazar Akarçay, “İnşallah kendilerine ulaşması ve iletilmesi dileğiyle en derin saygı ve hürmetlerimi bu vesileyle arz ediyorum kendilerine” ifadelerini kullandı.

Vali Yiğitbaşı’nın Cevabı Merak Konusu:

Bu öneri üzerine, Milli ve manevi değerlere her zaman sahip çıkan Vali Doç. Dr. Kübra Güran Yiğitbaşı’nın Gazete3’teki bu yazıya ne cevap vereceği ise şehirdeki ve bölgedeki vatandaşlar tarafından merakla bekleniyor.

#KocatepeTurizmProjesi #AfyonkarahisarTurizm #ValiyeÇağrı #TurizmdeYenilik