Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Gazeteci Yazar Akarçay’dan Şehitlerimiz İçin Çağrı: ‘Empati Lütfen!’

Gazeteci ve yazar Murat

Gazeteci ve yazar Murat Akarçay, son köşe yazısında şehitlerimizin fedakarlıklarına dikkat çekerek, toplumda empati eksikliğine vurgu yaptı.

Akarçay, yazısında şehitlerin zorlu görevlerini okurlarına yaşatmaya çalışarak, “empati” kavramının önemine vurgu yaptı.

Yazısında, soğuk bir sabahın bekleyişini, aracın içindeki titreme anını örnekleyen Akarçay, şehitlerin yaşadığı zorlu şartları tarif ederek okurlarını düşünmeye davet etti.

Akarçay, geçtiğimiz hafta toprağa verilen 12 şehidin fedakarlıklarını detaylı bir şekilde aktararak, herkesi bu kahramanların yaşadığı acıları anlamaya çağırdı.

Görev yerindeki zorlu koşulları detaylı bir şekilde anlatan Akarçay, sis ve soğuğun yanı sıra düşman ateşiyle başa çıkmaya çalışan şehitlerin dramını duygusal bir dille anlattı.

Yazısında, şehitlerin yaşadığı anın kritik anlarını vurgulayan Akarçay, okurlarını empati yapmaya davet etti.

Akarçay, yazısında ayrıca, şehit ve gazi ailelerine destek olma çağrısı yaparak, Türkiye genelinde hizmet veren Şehit ve Gazi Derneklerine dikkat çekti.

Afyonkarahisar’da bulunan dernek yerinin ziyaret edilmesi gerekliliğini vurgulayan Akarçay, acıların sıcakken değil, sonrasında da unutulmaması gerektiğini ifade etti.