Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Geleneksel ‘Sokakta Satranç Var’ Afyonkarahisar’da gerçekleşti

Türkiye Satranç Federasyonu, her

Türkiye Satranç Federasyonu, her yıl okulların açılmasından önce gerçekleştirdiği geleneksel etkinlik olan “Sokakta Satranç Var” projesini bu yıl da büyük bir coşkuyla sürdürdü. 

Afyonkarahisar’da 09 Eylül 2023 Cumartesi günü Prof. Dr. Veysel Eroğlu Parkı’nda düzenlenen etkinlik, satranç kültürünü yaymayı ve Türkiye’nin dört bir yanındaki satranç parkları ile buluşturmayı amaçlayan bu özel projenin bir parçasıydı.

Türkiye Satranç Federasyonu’nun önderliğinde ve Türkiye genelindeki il ve ilçe temsilciliklerinin organizasyonlarıyla gerçekleştirilen etkinlikte, tüm yurttaşlar satranç tahtalarının başına geçti. 

Afyonkarahisar’daki organizasyon, Türkiye Satranç Federasyonu Afyonkarahisar İl Temsilciliği tarafından başarıyla sağlandı. 

Etkinlik boyunca, gençlerden yetişkinlere kadar her yaş grubundan insanlar, satranç oynamanın keyfini yaşadılar ve satranç tutkusuyla bir araya geldiler.

Türkiye Satranç Federasyonu’nun “Sokakta Satranç Var” projesi, her yıl olduğu gibi bu yıl da büyük bir başarıyla gerçekleştirildi. 

Satranç kültürünü yayma ve Türkiye’nin dört bir yanında satranç parkları oluşturma hedefine bir adım daha yaklaşıldı. 

Afyonkarahisar’daki etkinlik, satranç tutkunlarını bir araya getirerek, satranç sevgisinin ve bilincinin yayılmasına katkı sağladı. 

Bu projenin Türkiye genelindeki tüm illerde benzer bir coşku ve ilgiyle karşılandığına şüphe yoktur.

#Afyonkarahisar #Sokak #Satranç