Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hava harekatında 20 hedef imha edildi

Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak’ın

Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak’ın kuzey bölgelerinde bulunan PKK/KCK terör örgütüne yönelik bir hava harekâtı gerçekleştirdi.

Milli Savunma Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, terörle mücadelenin devam edeceği ve teröristlere karşı meşru müdafaa haklarının kullanılacağı belirtildi.

Milli Savunma Bakanlığı’nın sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, hava harekâtının PKK/KCK ve diğer terörist unsurları etkisiz hâle getirmek amacıyla gerçekleştirildiği ifade edildi.

Harekâtın Birleşmiş Milletler Anlaşması’nın 51. maddesinden doğan meşru müdafaa haklarına dayandığı belirtildi.

Metina, Hakurk, Kandil ve Gara bölgelerinde bulunan terörist hedeflerin 1 Ekim 2023 tarihinde saat 21.00’de hava harekâtıyla vurulduğu bildirildi.

İcra edilen harekâtta yerli ve millî mühimmatın maksimum düzeyde kullanıldığı vurgulandı ve çok sayıda teröristin etkisiz hâle getirildiği kaydedildi.

Terörle mücadelenin, Türkiye’nin ve milletin güvenliği için kararlılıkla sürdürüleceği ifade edildi.

Bakanlık, teröristlerin kendilerini bekleyen sondan kaçamayacakları ve ansızın vurulacakları uyarısında bulundu.

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından gerçekleştirilen hava harekâtıyla Irak’ın kuzey bölgelerindeki PKK/KCK terör örgütüne ait 20 hedefin imha edildiği duyuruldu.

Terörle mücadelenin kararlılıkla devam edeceği ve Türkiye’nin güvenliği için terörle mücadelede azimle hareket edileceği vurgulandı.

#haber #Savunma #terör #ırak #havaharekatı