Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Her Şehidimizin Bir Hikayesi Var”

Gün FM’de yayınlanan Basın

Gün FM’de yayınlanan Basın Odası programında Kuzey Irak’ta 6 askerimizin şehit olması nedeniyle şehitlerimize Allah’tan rahmet, şehit ailelerine, ordumuza ve milletimize başsağlığı yaralı 4 askerimize ise acil şifalar temenni edildi. 

Her Şehidimizin bir hikayesi var

“Irak’ın kuzeyinde emperyalistlerin maşası olan bölücü terör örgütlerince yapılan saldırıda 6 askerimiz şehit oldu, 4 askerimiz yaralandı” diyen Gazeteci İsmail Akar, 

“Şehit askerlerimize Allah’tan rahmet, ailelerine, ordumuza ve milletimize başsağlığı diliyoruz. Yaralı askerlerimize ise acil şifalar temenni ediyoruz. 

Milli Savunma Bakanlığı 7 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Her şehidimizin ayrı bir hikayesi var. Şehit Yasin Karaca’nın Tokatta bulunan baba ocağına Türk bayrağımız asıldı. 

Evin fotoğrafına baktım. Kerpiç bir ev ve evin sıvaları dökülmüş. Şehit Emre Taşkın Malatyalı. Anne ve babası umrede. 

Şehit Çağatay Erenoğlu geçen yıl gazi olmuş ve sonra tekrar görev yerine dönmüş. Şehit Mehmet Serinkan’ın ağabeyi 2016 senesinde Gazi olmuş. 

Teğmen Ramazan Günay 24 yaşında ve Afyonlu. Sinanpaşa ilçesi Güney beldesi Çalışlar köyünden. İzmir Buca’ da oturuyor. 

Şehit Teğmen Günay Afyonkarahisar’ın 376’ncı, Sinanpaşa ilçemizin ise 31’nci şehidi. Şehitlerimizin mekanları cennet olsun. 

Tabloya iyi bakmak ve anlamak lazım ki emperyalistler her daim bu coğrafyaya kan ve gözyaşı vermeye devam ediyor” dedi.

Hainlere cevap verilir, veriliyor

Çok üzgün olduğunu söyleyerek başlayan Gazeteci Polat Yılmaz, “Bu topraklar şehit kanlarıyla sulanmış topraklardır. 

Tarih boyunca milletimiz hep direnmiş ve topraklarına düşman çizmesi değdirmemiştir. Türklüğü yok etmek için saldırılar bitmiyor. 

Tek bir ocak bile kalsa bu hainlere cevap verilir. Bugüne kadar PKK denen hainlere gereken cevap verilmiştir ve verilmeye devam edecektir. 

782 bin kilometre karelik vatan toprağında hiçbir düşman barınamaz. Çanakkale’de 13-15 yaşlarındaki çocuklarımız şehit düştü. Bizim millet olarak fıtratımız böyledir. 

Bugün de her bir Türk aynı ruhla vatanını korumaya devam ediyor. Üzüntülü ve acılıyız ama başımız dik yola devam ediyoruz. 

Şehitlerimize Allah’tan rahmet, milletimize başsağlığı diliyorum” diye konuştu.

ABD batmadan dünya huzur bulmaz

ABD Savunma Bakanlığının bütçesinin kendinden sonra gelen 10 ülkenin bütçesinden büyük olduğuna değinen Gazeteci Ertuğrul Sevim, 

“Bu bütçe neden bu kadar büyük? Nedeni dünyaya hakim olabilme isteği. 20 dolara satılacak petrolü 100 dolara satıyorlar. 

Silah satıyorlar ve dünyadaki tüm ticarete hakim olmak istiyorlar. Dünyada düşmanlıklar yaratarak sitem kuruyorlar. 

Bu kapitalist ülkenin amaçlarına ulaşabilmek için işbirlikçilere ihtiyacı var. Bunun için İsrail ve PKK ile işbirliği yapıyorlar. 

Türkiye hiçbir zaman ABD güdümüne girmez. Atatürk’ten bu yana denge siyaseti uygulanmıştır. 

ABD bizi çeşitli yollarla ele geçirmeye çalışıyor ve ülkemiz üzerindeki emelleri hiç bitmiyor. Kısacası ABD batmadan dünya huzur bulamaz. 

Şehitlerimize Yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Başımız sağolsun” dedi.

Bu topraklar şehit kanıyla sulanmıştır

“Türkiye’de Türklerin yaşamasını istemiyorlar” diyen Gazeteci Ahmet Tunca, “Biz bu topraklara gelmeden önce Rumlar vardı. 

Rumlar Avrupa’nın kökenini oluşturan bir toplum. Atalarımız bu toprakları fethedip Rumları gönderince batı bunu hiçbir zaman hazmedemedi. 

Yunanistan gibi küçücük bir devlet bile batıyı arkasına alıp ülkemize kafa tutmaya devam ediyor. Olayın nedeni bu hazımsızlıktır. 

1071’den bu yana bu topraklar şehit kanlarıyla sulanmıştır. Osmanlı’nın son zamanlarında da benzer şeyler yaşandı. Sarıkamış Harekatı’nın yıldönümündeyiz. 

Doğu cephesinde Ruslara karşı savaştık. Soğuk ve hastalık nedeniyle yüz binlerce askerimiz şehit oldu. Osmanlı’nın başına gelen en acı hadiselerden biri Sarıkamış Harekatı’dır. 

Ben bizzat Sarıkamış’a giderek o toprakları gördüm ve konuyla ilgili bir kitap kaleme aldım. 

Bu vesile ile hem Sarıkamış şehitlerimize hem de Kuzey Irak’ta şehit olan askerlerimize, kısacası tüm şehitlerimize rahmet diliyorum” diye konuştu.

Yayında Sarıkamış şehitlerimiz ile Menemen’de gericilerin katlettiği  teğmen Kubilay anıldı.

24 senesi 992’nci Basın Odası yayınında yerel seçimlerle ilgili son gelişmeler ve Afyonspor’un düştüğü durum da ele alındı.

#ŞehitlereRahmet #TürkMilletiDireniyor #ABDHegemonyasınaHayır #SarıkamışHarekatı