Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“İslam Birliği’nin Kurulması Mecburiyettir”

Gazze, İsrail’in saldırılarına maruz

Gazze, İsrail’in saldırılarına maruz kalan bir hastane ile sarsıldı. İşgalci İsrail, dün gece Gazze’deki bir hastaneyi bombalayarak büyük bir felakete yol açtı. 

Filistin Sağlık Bakanı tarafından yapılan açıklamada, bu vahşet sonucunda en az 500 masum Filistinlinin hayatını kaybettiği belirtildi.

Gazze’deki hastaneye düzenlenen saldırı, Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı ve Anadolu Gençlik Derneği Afyonkarahisar Şubesi’nin çağrısı üzerine Zafer Meydanı’nda toplanan Afyonkarahisar halkının büyük bir tepkisini çekti. 

Saadet Partisi İl Başkanı Beytullah Karataş, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve yüzlerce vatandaşın katıldığı basın açıklamasında, Gazze’deki vahşete karşı şunları söyledi:

“İslam Birliği’nin kurulması mecburiyettir. Gazze, açık hava hapishanesine dönmüş durumda. Müslüman kardeşlerimiz abluka altına alınmış, açlık, sefalet ve ölümle yüz yüze bırakılmıştır. 

Dün gece İsrail, sivillerin bulunduğu bir hastaneyi bombalayarak en az 500 Filistinli kardeşimizi kaybetti. Bu insan haklarına hangi gözle bakılıyor? 

İkiyüzlü Avrupa ve Amerika, insan hakları adına birçok çalışma yaparken Gazze’yi görmezden gelmeleri gerçek yüzlerini bir kez daha göstermektedir. 

Tüm dünya Müslümanlarına söylüyoruz, artık İslam Birliği’nin kurulması bir mecburiyettir.”

Sivil toplum kuruluşları olarak Gazze’deki zulme sessiz kalmadıklarını belirten Karataş, tüm güçleriyle haklı Filistin davası ve mazlumların yanında olduklarını ifade etti. 

Ayrıca, “Zulme sessiz kalan dilsiz şeytandır” hadisi şerifiyle dünya liderlerini uyararak, İslam Birliği’nin kurulması gerektiğini vurguladı.

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırılarına karşı direnişi öven Karataş, Müslümanların bir araya gelmesi gerektiğini ve bu birliğin düşmanın gücünü aşabileceğini söyledi. 

Çanakkale Savaşı’nın, teknolojiden çok yüreklerdeki imanın galip geldiği bir örnek olduğunu hatırlatan Karataş, Müslümanların güçlerini birleştirmelerinin gerekliliğini vurguladı.

Son olarak, Gazze ve Kudüs’ün kutsallığını hatırlatan Karataş, Müslüman ülkelerin liderlerine çağrıda bulunarak, Siyonist barbarlığını durdurmak ve Filistin’e destek olmak için bir araya gelmelerini istedi. 

İsrail’in sadece güçten anlayacağını ifade eden Karataş, Filistin meselesinin tüm İslam ümmetinin birinci önceliği olması gerektiğini belirtti.

#Afyonkarahisar #Afyon #Gazze #İsrail #Filistin #Saldırı #tepki

Reklamı Geç