Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Karataş, ‘Çiftçinin Omuzlarındaki Yük Alınmalıdır’

Afyonkarahisar – Saadet Partisi

Afyonkarahisar – Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Beytullah Karataş, beraberindeki heyetle birlikte Afyonkarahisar Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Nevzat Algan’ı ziyaret ederek tarım ve hayvancılık konusunda görüş alışverişinde bulundu.

Karataş, yaptığı açıklamada, ülkede tarımsal üretime engel olan kota uygulamaları, ithalata dayalı politikalar ve uygulamaların derhal kaldırılması gerektiğini belirtti.

Tarım ve hayvancılığı destekleyecek uygulamalara hız verilmesi gerektiğini ifade eden Karataş, her yıl milli gelirin %1’inden az olmaması gereken tarım desteklerinin her sene geride kaldığını dile getirdi.

“Tarım ve Hayvancılık Milli Güvenlik Meselesidir!” diyen Karataş, tarımın ve hayvancılığın bir ülke için milli güvenlik meselesi olduğunu vurguladı.

Bu konuda yapılan desteklerin yetersiz olduğunu belirten Karataş, tarım ve hayvancılık için ayrılan bütçenin faize ayrılan bütçenin 4’te 1’i olduğuna dikkat çekti.

Çiftçilerin karşı karşıya kaldığı sorunlara da değinen Karataş, tarımsal desteklerin azalmasının üretimi olumsuz etkilediğini belirtti.

Özellikle çiğ süt fiyatlarının çiftçiyi zor durumda bıraktığını ifade eden Karataş, bu durumun hayvancılığın ve süt üretiminin bitirilmesi anlamına geldiğini söyledi.

Tarım ve hayvancılığın stratejik bir sektör olarak ilan edilmesi gerektiğini savunan Karataş, tarımsal girdilerde uygulanan vergi ve faizlerin kademeli olarak kaldırılması, çiftçilere destek olunması ve üretimin teşvik edilmesi gerektiğini ifade etti.

Karataş, “Afyonkarahisar’da kırsalda, hem şehrin hem de bölgesel kalkınmanın temelini sağlayacak istihdam alanları oluşturulmalı, genç nüfusun şehirlere göçünün önüne geçecek politikalar üretilmelidir.” şeklinde konuştu.

Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden Afyonkarahisar Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Nevzat Algan ise Saadet Partisi heyetine teşekkür etti.

#Tarım #Hayvancılık #MilliGüvenlik #Afyonkarahisar #SaadetPartisi

Reklamı Geç