Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Karataş: ‘Emekliler Dilenci Değildir’

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Beytullah Karataş, Sinanpaşa’da cuma pazarını ve esnafları ziyaret ederek, vatandaşların ekonomik sıkıntılarını dinledi. 

Ziyaret sonrasında değerlendirmelerde bulunan Karataş, emeklilerin yaşadığı zorluklara vurgu yaparak, iktidarın uyguladığı politikalara eleştiri getirdi.

“İktidarın Dayattığı Şey; Derinleşmiş ve Kalıcı Yoksulluk Dönemi”

İl Başkanı Karataş, “İçinde bulunduğumuz dönem, artık ‘Derinleşmiş ve Kalıcı Yoksulluk Dönemi’dir. Vatandaşlarımız kıt kanaat geçinmeye çalışıyor, ayın sonunu getiremiyor, taksitlerini ödeyemiyor.

Kredi kartı takibine düşüyor, sofrasındaki porsiyonlar gün be gün küçülüyor. İşsizlerimizin yanında, aldığı ücretle geçinemeyen binlerce insanımız da maalesef ek iş arıyor.” ifadelerini kullandı.

“Emekliler Dilenci Değildir!”

Karataş, emeklilere yönelik yapılan zamlara ve politikalara da değinerek, “İktidar, emeklilere sadaka dağıtma yolunu seçti. 

Bir de utanmadan bu sadakayı bazı şartlara bağladılar; neymiş efendim çalışmayan emeklilere verilecekmiş! 

Ancak, bütün emeklilerimiz adına şunu ifade etmeliyiz ki; emeklilerimiz dilenci değildir! 

Bu iktidar, vatandaşlarımızın problemlerine karşı o kadar duyarsız hale gelmiş ki her taraftan duyulan açık bir feryadı da duymuyor.” şeklinde konuştu.

“Vatandaşımız Hafta Sonunu Bile Getiremiyor!”

Emeklilerin maaşlarındaki düşüklük ve yaşanan ekonomik zorluklara dikkat çeken Karataş, “Emeklilerimizin alım güçleri gitgide düştü, maaşları yetmez oldu. 

İnsanımız feryat ediyor ve bırakınız ay sonunu getirebilmeyi, hafta sonunu bile getiremiyor.” ifadelerini kullandı.

“Maaşlara Yapılan Zamlar Hayatın Gerçekleriyle Uyuşmuyor!”

Son olarak, bir emeklinin sözlerini aktaran Karataş, “15 milyon emekli ağabeylerimiz, kardeşlerimiz var. 

Maalesef görüyoruz ki, emeklilerimizin alım güçleri gitgide düştü, maaşları yetmez oldu. 15 milyon emeklimizin 9 milyonu 7 bin 500 lira maaş alıyor. 

Bu maaşın en az 22-23 bin seviyelerine çıkartılması gerekiyor ki, açlık sınırının altında kalmasın. İnsanımız feryat ediyor ve bırakınız ay sonunu getirebilmeyi, hafta sonunu bile getiremiyor.” şeklinde konuştu.

#EmeklilerHaklarınıArıyor #SaadetPartisi #EkonomikSorunlar #İktidarPolitikaları #SosyalAdalet #EkonomikAdaletsizlik #Afyonkarahisar #DilenciDeğilOnurluEmekli #YoksullukDönemi #ZamlarGerçekleriYansıtmıyor