Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Karataş: “İsrail Bütün İnsanlık İçin Tehdit Olmaya Devam Ediyor”

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Beytullah Karataş, Filistin meselesi ve İsrail’in bölgedeki politikaları hakkında açıklamalarda bulundu.

Karataş, Mescid-i Aksa’nın Müslümanlar için kutsal bir değer olduğunu ve Filistin meselesinin sadece bir insanlık ve vicdan meselesi olmadığını belirtti.

Filistin’in yıllardır zulme maruz kaldığını ifade eden Karataş, İsrail’in kuruluşundan itibaren bölgede gerçekleştirdiği işgal, katliam ve hak ihlallerine dikkat çekti.

İsrail’in insanlık vicdanında hiçbir meşruiyet kazanamayacak bir işgalci olduğunu vurgulayan Karataş, 75 yılı aşkın süredir Filistin topraklarını işgal eden İsrail’in uluslararası güçler tarafından kınanmasına rağmen yaptırımlarla karşılaşmadığını söyledi.

İsrail’in sadece Filistin için değil, bütün insanlık için bir tehdit olduğunu belirten Karataş, İsrail’in hedeflerine ulaşmak için savaş suçları işlediğini ve insani ihtiyaçları keserek Gazze’de açık bir hava hapishanesi oluşturduğunu dile getirdi.

İsrail’in bölgedeki işgallerini normalleştirmeye çalıştığını belirten Karataş, bu durumu kabul etmenin mümkün olmadığını ifade etti.

Saadet Partisi olarak İsrail ile normalleşmenin söz konusu olamayacağını belirten Karataş, teröristlerle normalleşme olamayacağını vurguladı.

Beytullah Karataş, Filistin topraklarının işgalini resmi olarak tanımak ve İsrail’e alan açmak, İsrail’in zulmünü meşrulaştırmak anlamına geldiğini söyledi.

Karataş, İslam ülkelerinin İsrail işgalleri ve katliamları karşısında sessiz kalmalarını eleştirerek, İsrail’in en büyük destekçisi olan ABD’nin bölgede işgalci politikalarını sürdürdüğünü belirtti.

Saadet Partisi olarak mazlumların yanında olduklarını göstermek amacıyla “Özgür Filistin Mitingi” düzenleyeceklerini açıkladı ve tüm vatandaşları bu etkinliğe davet etti.

#İsrail #Gazze #Filistin #Saadet #Özgür #Miting