Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Karataş: “Otizmli evlatlarımız topluma kazandırılmalı”

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl

Saadet Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Beytullah Karataş ve Merkez İlçe Başkanı Hamza Gümüşkanat, Afyonkarahisar Otistik Çocuklar Derneği ve Türkiye Beyazay Derneği Şube Başkanı Fatma Kilci Kavas’ı ziyaret ederek, otizmli bireylerin topluma kazandırılması konusunda desteklerini ifade etti.

Ziyaret sırasında dernek çalışmaları hakkında bilgi alan Karataş, otizmin bir hastalık olmadığını, sadece bir farklılık olduğunu vurguladı.

Karataş, konuşmasında şunları söyledi: “Otizm hastalık değil bir farklılık olduğunu hepimiz biliyoruz.

Buradaki kardeşlerimizin sosyal hayata kazandırılması, iş yapma potansiyeline göre meslek edindirecek çalışmaların yapılması noktasında gerekli adımları atmaya gayret edeceğiz.

Onlar bizim çocuklarımız, bizden farklı ve özel durumları var. Otizm Derneğimizin şehrimizde aşkla, şefkatle, merhametle ve sevgiyle ilgilendiğine her zaman şahit oluyoruz.

Burada gençlerimizle ilgilenmek ayrı bir yetenek ve beceri gerektiriyor, fedakarlık gerektiriyor.

Buradaki emek ve gayretlerle otizmli kardeşlerimizi toplumsal hayatın içinde kendi ayakları üzerinde görmek bizler için en büyük mutluluk vesilesi.

Otizme dair toplumsal farkındalığın ve duyarlılığın artması en büyük temennimiz. Saadet Partisi olarak Engelli ve Otizmli çocuklarımız ile ailelerinin her zaman yanındayız.”

Afyonkarahisar Otistik Çocuklar Derneği ve Türkiye Beyazay Derneği Şube Başkanı Fatma Kilci Kavas, ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade ederek İl Başkanı Beytullah Karataş ve Merkez İlçe Başkanı Hamza Gümüşkanat’a teşekkür etti.

#Afyonkarahisar #SaadetPartisi #Başkan #Ziyaret #Otizm