Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kaymakam Han: “Buraya gelenler Atatürk ile fotoğraf çekinebilecekler”

Şuhut Kaymakamı Harun Reşit

Şuhut Kaymakamı Harun Reşit Han, Gün FM’in konuğu olarak, Şuhut’ta gerçekleşecek Zafer Haftası etkinlikleri kapsamında Büyük Taarruz’un 101. yıldönümü coşkusunun yaşanacağını vurguladı.

Şuhut Kaymakamı Harun Reşit Han, tarihi Büyük Taarruz Karargâhı’nda geliştirilen Artırılmış Gerçeklik uygulaması ile ziyaretçilere eşsiz bir deneyim sunulacağını belirtti.

 Etkinlikler, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz’ın katılımıyla başlayacak.”

Şuhut ilçesinde tarih ve zafer ruhunu bir araya getiren etkinlikler, 25 Ağustos’ta gerçekleşecek. 

Şuhut Kaymakamı Harun Reşit Han, Gün FM’in konuğu olarak, tüm vatandaşları bu anlamlı etkinliklere katılmaya davet etti. 

Etkinlikler hakkında bilgi veren Kaymakam Han, Büyük Taarruz’un 101. yıldönümü vesilesiyle özel bir anlam taşıdığınnı belirtti.

Büyük Taarruz’un başlangıç noktası olan Büyük Taarruz Karargâhı, Artırılmış Gerçeklik ile hazırlanan Dijital Rehber uygulamasıyla ziyaretçilere tarihi bir deneyim sunacak. 

Şuhut Kaymakamı Harun Reşit Han, ziyaretçilerin Karargah AR adlı uygulamayı telefonlarına indirerek, Büyük Taarruz’un önemli anlarına tanıklık edebileceklerini ve Atatürk ile fotoğraf çektirebileceklerini belirtti.

Etkinlikler, 25 Ağustos Cuma akşamı Cumhurbaşkanı Yardımcısı Sayın Cevdet Yılmaz’ın katılımıyla başlayacak. 

Program, Atatürk Evimizin ziyaretiyle başlayacak, ardından atlı birlikler İzmir’e uğurlanacak ve kortej yürüyüşü ile ilçe stadyumunda devam edecek. 

Stadyumda, Kültür Bakanlığı sanatçılarının konseri ve dans gösterisiyle coşku doruk noktasına ulaşacak. 

Stadyum etkinliklerinin ardından Çakırözü Köyüne geçilecek ve Zafer Yolu yürüyüşü başlayacak.

Şuhut Kaymakamı Harun Reşit Han, etkinliklere tüm vatandaşları beklediklerini belirterek, ilçede bulunan eski bir konağın restore edilerek Kitap Kafe olarak hizmete sunulacağını ve özellikle genç ve kadınların bu mekândan yararlanabileceğini ifade etti. 

#Afyonkarahisar #Şuhut #Etkinlik #Zafer #Kutlama