Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kır: “Gençliğimize sahip çıkmalıyız”

Afyonkarahisar TÜRKAV Şube Başkanı

Afyonkarahisar TÜRKAV Şube Başkanı İbrahim Kır, Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. yıl dönümünü coşkuyla kutladı ve bu önemli günün anlamını vurguladı.

Kır, “Bir millet ancak bağımsız bir devleti varsa söz sahibidir. Bulunduğu coğrafyaya şekil verebilen; dünyadaki haksızlığa, zulme karşı durabilen Türkiye Cumhuriyeti devletimizin 100. Yılı kutlu olsun” dedi.

29 Ekim 1923 tarihinde ilan edilen cumhuriyetin, tarih boyunca birçok zorluğa rağmen milletin şahsiyetli duruşu sayesinde dimdik ayakta olduğunu belirten Kır,

Türk gençliğine olan güvenini dile getirdi. Kır, “Türkiye Cumhuriyeti, gençliğimize emanet edildi. İlelebet payidar olacaktır.

Bu nedenle gençliğimize sahip çıkmalıyız. Türkiye’nin yüzyılını gerçekleştirebilmek için bu gereklidir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün sözlerini hatırlayarak diyorum ki:

‘Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz'” şeklinde konuştu.

TÜRKAV Afyonkarahisar Şube Başkanı İbrahim Kır ve derneğin üyeleri, Türkiye Cumhuriyeti’ni koruma ve yükseltme sözü veren devletin asil evlatları olarak milletin Cumhuriyet Bayramı’nı coşkuyla kutluyor.

Kır, son olarak, “Ne mutlu Türk’üm diyene” ifadesiyle sözlerini tamamladı.

#TürkiyeCumhuriyeti #100YılKutlamaları #Gençlik #TÜRKAV #Afyonkarahisar

Reklamı Geç