Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Köksal: “Büyük Taarruz Savaşı ile Anadolu Ebedi Yurt Haline Geldi”

CHP Grup Başkanvekili ve

CHP Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Büyük Taarruz Savaşı’nın Anadolu’yu ebedi yurt haline getirdiğini belirterek, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e ve Kurtuluş Savaşı kahramanlarına vefa borcumuzu ödemeye devam ettiğimizi söyledi.

Cumhuriyet Halk Partisi Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Zafer Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınlayarak, Büyük Taarruz Savaşı’nın Anadolu’nun ebedi yurt haline gelmesindeki rolünü vurguladı.

Köksal, Türkiye’nin Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bir vefa borcu olduğunu ifade ederek, “Osmanlı Devleti’ni işgal planları uygulamaya konulduktan sonra Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak yaktığı bağımsızlık meşalesi, Büyük Taarruz’la taçlanmış ve başarıya ulaşmıştır. 

Büyük Taarruz, Mustafa Kemal Paşa’nın cesareti ve dehasını ortaya koyduğu, Anadolu’nun ebedi yurt hâline gelmesini sağlamlaştıran bir taktik savaşıdır.”

Köksal, Türkiye’nin Atatürk’e vefa borcunu bugün de “Ya İstiklal Ya Ölüm” ilkesiyle ödemeye çalıştığını belirtti. Milletin ve Cumhuriyetin çıkarlarını üstün tutarak Büyük Zafer’e ve devrimlere sahip çıkmayı sürdürdüklerini vurguladı.

Mesajını sonlandırırken Köksal, Zafer Bayramı’nı kutlayarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, şehitler ve gazileriyle Kurtuluş Savaşı’nda canını, kanını veren tüm kahramanları minnet ve şükranla anma gerekliliğini vurguladı.

#Afyonkarahisar #Zafer #Kutlama #Mesaj #Savaş