Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Köksal: “Çiftçiye Destek Değil, İpotek Projesi”

CHP Grup Başkanvekili ve

CHP Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, HAYKOOP ve Ziraat Bankası tarafından yürütülen “Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var-Büyükbaş” projesinde 

çiftçilere verilen kredilerin reddedilmesi ve arazilerin ipotek edilmesi iddialarını Meclis gündemine taşıdı. 

Köksal, projenin asıl amacının çiftçiye destek değil, ipotek projesi olduğunu belirterek konuyla ilgili sorular yöneltti.

Köksal, “HAYKOOP ve Ziraat Bankası’nın ortaklığında yürütülen ‘Köyümde Yaşamak İçin Bir Sürü Nedenim Var-Büyükbaş’ projesinde çiftçilere verilen kredilerin reddedilmesi, 

başvuruların neden reddedildiği, çiftçilerin hisseli arazilerinin ipotek karşılığında kredi alması gibi konuları araştırıyoruz. 

Projeye Türkiye ve Afyonkarahisar genelinde kaç çiftçi başvurdu, kaç kişi reddedildi, hangi nedenlerle reddedildi, projeden yararlanan çiftçilerin arazileri kredi karşılığında ipotek edildi mi gibi soruların cevaplarını bekliyoruz. 

Çiftçilere destek vaadiyle başlatılan projenin çiftçiyi mağdur ettiğini görüyoruz” dedi.

Projenin çiftçilere verimli bir destek sağlamak yerine, çiftçileri mağdur ettiğini belirten Köksal, Meclis’ten alınacak bilgiler doğrultusunda konuyu daha fazla gündemde tutacaklarını ve çiftçilerin haklarını korumak için gerekli adımları atmaya devam edeceklerini ifade etti.

#CHP #ÇiftçiDestek #Kredi #IpotekProjesi #Afyonkarahisar