Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Köksal, ‘Emeklileri yardıma muhtaç olmaktan kurtaracağız’

CHP Afyonkarahisar Belediye Başkanı

CHP Afyonkarahisar Belediye Başkanı Adayı olarak gece gündüz demeden yoğun programına devam eden Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal beraberinde; 

CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Faruk Duha Erhan, CHP Merkez İlçe Başkanı Av. Büşra Dişçioğlu Çetinöz, CHP İl Kadın Kolları Başkanı Emsal Gedikkaya, Yönetim Kurulu Üyeleri ve 

CHP eski İl Başkanlarından Dr. Mehmet Kemal Demirkırkan ile birlikte Kırmızı Et Üreticileri Birliği, Tüm Emekliler Derneği, İşsizler Derneği ve Giyim Eşyası İmalat ve Satıcılar Odası’nı ziyaret ederek meslek temsilcileri ile fikir alışverişinde bulundu. 

Afyonkarahisar halkının boş vaatlerle oyalandığını söyleyen Köksal, “Afyonkarahisar’ın kanayan yarası sorunların kaynağına inmeden lafla çözüm aramaktır.” dedi.

BİZ BU ÇARKI DÖNDÜRECEĞİZ

Köksal ve beraberindeki heyet Kırmızı Et Üreticileri Birliği ziyareti sırasında birlik üyelerinin görüşlerini alarak üretimde verimlilik hususunda atılabilecek adımları planladı. 

Durma noktasına gelen tarım ve hayvancılık faaliyetlerini yeniden canlandırmanın bu işle ilgilenen vatandaşlarla görüşmeden sağlanamayacağını ifade eden Köksal, 

“Belediye Başkanı seçildiğimde bu konuda yerel yönetim olarak üzerimize düşeni yapacağız. Üretimden yana olacağız.” dedi. 

Köksal, açıklamasına şöyle devam etti: “Afyonkarahisar ekonomisinin yapı taşlarından birisi de tarım ve hayvancılıktır. 

Hayvan besleyip kırmızı et üreterek şehrimizin ekonomik döngüsüne katkı sağlayan hemşerilerimiz desteklenmezse bu çark dönmez. Biz söz veriyoruz, gereken desteği sağlayacağız, bu çarkı döndüreceğiz.”

BELEDİYE İSTİHDAM BİRİMİ KURACAĞIZ

Ziyaret turuna İşsizler Derneği ile devam eden Köksal ve beraberindeki heyet, Dernek Başkanı Hasan Kaya ile görüştü. Seçilmesi durumunda Afyonkarahisar Belediyesi bünyesinde istihdam ofisi kuracağını belirten Köksal, burada yaptığı açıklamada, 

“Gençlerimize ve işsiz kalan hemşerilerimize istihdam olanağı sağlamak adına Afyonkarahisar’a yatırım yapılması, işyeri ve fabrikaların açılması için yerel yönetim olarak zorlaştırıcı değil kolaylaştırıcı olacağız. 

Gençlerin ve kadınların istihdamı için belediyemizde İŞKUR ve büyük firmalarla işbirliği yaparak istihdam birimi kuracağız.” İfadelerine yer verdi. 

İSTİHDAM KONUSUNDA ATILAN ADIMLAR FİYASKO İLE SONUÇLANDI

Türkiye’nin ve Afyonkarahisar’ın en büyük sorunlarından biri olan işsizlik konusuna yeterince kafa yorulmadığını belirten Köksal, Afyonkarahisar’da şimdiye kadar istihdam vaadiyle atılan adımların hep hüsranla sonuçlandığına dikkat çekti. 

Köksal, “Afyonkarahisarlı genç kardeşlerim, hanım arkadaşlarım bireysel ekonomik özgürlüklerine kavuşacaklar. Bu şehre şimdiye kadar çok istihdam sözü verildi. 

Ancak ne yazık ki atılan her adım fiyasko ile neticelendi. Bizler göreve geldiğimizde İşsizler Derneği’nin üye sayısını azaltacağız. Seçildiğimde Belediyemiz işverenle işçiyi buluşturan bir nokta olacak.

Şehrimizin işadamları ve kurumsal firmaları ile işbirlikleri yapacağız. Kamuda işe alımlarda da adaletin sağlanması için gözümüzü dört açacağız. 

Belediyemiz bünyesinde de bu konuda liyakatsizliğe müsaade etmeyeceğiz.”

EMEKLİLERİ YARDIMA MUHTAÇ OLMAKTAN KURTARACAĞIZ

Ekonomik anlamda ikinci plana atılan emekliler için de gerekli adımların atılacağını belirten Köksal, Tüm Emekliler Derneği’ni ziyaret ederek, “Afyonkarahisar’da Belediye aracılığı ile emekli vatandaşların koşulları iyileştirilecek” dedi. 

TÜKETİM DEĞİL ÜRETİM ÖNCELİKLİ OLACAK

Büyük bir titizlikle ziyaret turunu sürdüren Köksal ve beraberindeki heyetin bir sonraki durağı Giyim Eşyası İmalat ve Satıcılar Odası oldu. 

Köksal, buradaki görüşmenin ardından yaptığı açıklamada, “Üretim ve pazarlama konusunda kaynakların verimli kullanılması ve elde edilecek kazancın tatmin edici olması amacıyla her türlü adım atılacak. 

Belediyemiz bu konuda her türlü sorumluluğu alacaktır. Tüketim kültürünün kök saldığı toplumsal yapımızda Afyonkarahisar Belediyesi olarak fark oluşturarak üretmekten yana bir misyon geliştireceğiz.” dedi. 

#BurcuKöksal #CHP #Afyonkarahisar #SosyalBelediyecilik #EsnafZiyareti 

Reklamı Geç