Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Köksal: “Gazilerimiz, bize şehitlerimizin emanetidir”

CHP Grup Başkanvekili ve

CHP Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, 19 Eylül Gaziler Günü’nü kutlayarak, “Gazilerimiz, bize şehitlerimizin emanetidir; emanete sahip çıkmaya devam edeceğiz” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, 19 Eylül Gaziler Günü nedeniyle yayınladığı mesajında gazilerimizin memleketin pırlanta evlatları olduğunu söyledi.

“Bugün bu topraklarda özgür bir şekilde yaşıyorsak, bunu Kurtuluş Savaşı’nda gazi olan büyüklerimize borçluyuz” diyen Köksal, “Gazilerimiz, bu ülkenin ayakta durması, bu vatanın bölünmez bütünlüğünün bozulmaması için canlarını ortaya koymuş, bir uzuvlarını bu yolda feda etmiş, memleketin pırlanta evlatlarıdır. 

Cumhuriyet’in kazanıldığı topraklar olan Afyonkarahisar’da gazilik ve şehitlik makamlarının anlamı daha iyi anlaşılıyor. 

Bugün bu topraklarda özgür bir şekilde yaşıyorsak, bunu Kurtuluş Savaşı’nda gazi olan büyüklerimize borçluyuz. Son 30 yıldır mücadele ettiğimiz terör belası nedeniyle de birçok gazimiz oldu. 

Bu gazilerimiz, ulusumuzun birliği için öne çıktılar. Ülkemizin daha güzel günlere ulaşacağını düşünüyor ve bu amaçla çalışıyoruz. 

Bu bağlamda gazilerimizin de haklarının iyileştirilmesi, sağlık imkânlarından kapsamlı bir şekilde yararlanması bizim görevlerimiz arasındadır. 

Gazilerimiz, bize şehitlerimizin emanetidir; emanete sahip çıkmaya devam edeceğiz. 

Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal eden tüm gazilerimizi rahmet ve minnetle anıyor, tüm gazilerimizin bu anlamlı gününü kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

#Afyonkarahisar #Afyon #Haber #Milletvekili #Gazi #GazilerGünü