Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Marifetli Hanımlar Pazarı Afyonkarahisar’da Altıncı Kez Açıldı

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından desteklenen

Afyonkarahisar Belediyesi tarafından desteklenen “Marifetli Hanımlar Pazarı,” şehirdeki kadınlar tarafından üretilen el işi ve gıda ürünlerinin satışına yönelik bir platform olarak altıncı kez açıldı.

Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’in ev sahipliğinde gerçekleşen açılış programına, Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, Vali Yardımcısı Betül Büyükkılıç, Belediye Başkan Yardımcısı Benol Kaplan, Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan, AK Parti Kadın Kolları Başkanı Ferda Ertürk, Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Canser Kuzu, kurum müdürleri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Kent Konseyi Başkanı Şemseddin Yasan, Marifetli Hanımlar Pazarı’nın kurulmasında desteklerini esirgemeyen Belediye Başkanı Mehmet Zeybek’e teşekkür etti.

Yasan, Afyonkarahisarlıları Pazar gününe kadar açık kalacak Marifetli Hanımlar Pazarı’na beklediklerini söyleyerek, burada el emeği, göz nuru ürünlerin sergilenmesinin yanı sıra kadınların aile bütçelerine katkıda bulunduğunu ifade etti.

Başkan Yardımcısı Benol Kaplan, üretim yapan kadınların her zaman yanlarında olduklarını belirterek, “Belediye olarak her daim üreten hanımefendilerin yanında olduk, olmaya da devam edeceğiz.

Sadece Zafer Meydanı’nda değil, şehrin birçok noktasında ürettikleri ürünleri sergilemek isteyen herkese kolaylık sağlıyoruz.

Yeter ki üretime, yeter ki aile bütçelerine katkıda bulunsunlar. Afyonkarahisar’ın değerlerini ön plana çıkarmak birinci vazifemiz” dedi.

Afyonkarahisar Valisi Kübra Güran Yiğitbaşı, kadınların ürettiklerini paylaşmalarının önemine vurgu yaparak, şunları söyledi:

“Afyonkarahisar’ın kadın ana­ları, çalışkan, üretken kadınları artık çok daha fazla tanınıyor, biliniyor. İlçelerimizde hem kadın kültür evleri hem de kadın kooperatifleri canla başla üretmeye devam ediyor.

Marifetli hanımlar da merkezde üretim yapan kadınlarımızın hünerlerini sergiledikleri bir ortam olmuş durumda.

Böyle bir pazarın açılmasına vesile olan Afyonkarahisar Belediyesine ve Kent Konseyine teşekkür ediyorum.

Kadınlarımızın hem ailelerine ekonomik katkı sağlayan, aynı zamanda psikolojik olarak da kendilerini iyi hissedecekleri bu imkânlar kendilerine sağlandığı için de tüm destekleyen paydaşlara teşekkür ediyorum. Bizler de devlet olarak her zaman kadınlarımızın arkasındayız.”

Marifetli Hanımlar Pazarı, el işi ve gıda ürünleri satışının yanı sıra kadınların yeteneklerini sergilediği bir platform olarak Afyonkarahisar’da önemli bir etkinlik olarak kabul ediliyor.

#Afyonkarahisar #Afyon #Haber #Marifetli #Hanımlar #Pazar #Yetenek