Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Olgun; Emeklinin sizi enflasyon gibi ezeceği günler yakındır

İYİ Parti hukuk ve

İYİ Parti hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, açıklanan enflasyon rakamları ile emekliye verilmesi düşünülen ücret zammının, bir zulüm olacağını söyledi.

Milletvekili Olgun; “AK Parti hükümeti toplayacağı vergiye yaptığı zam ile emekliye vereceği zam arasında uçurum var. Bu düpedüz emekliyi yok saymaktır” dedi.

AK Parti hükümetinin bugüne kadar söylemlerinin hiçbir zaman birbirini tutmadığını hatırlatan Milletvekili Olgun, hükümet bireylerinin de söylemlerinin birbirini tutmadığını ifade etti.

EMEKLİ YAŞAMASIN İSTİYORLAR

AK Parti hükümetinin, yıllarca çalışarak yatırdığı primler ile yaşlılığında huzurlu bir hayat hayal eden emeklilerin, yaşam standartlarını doğrudan etkileyen bu konuda vatandaşımızı yine hayal kırıklığına uğrattığını vurgulayan Milletvekili Olgun; 

“Gündeme gelen yüzde 37.75’lik zam oranı, emekliler arasında ciddi bir rahatsızlık ve tepki doğurmuştur. 

Bu durum, emeklilerin maddi durumlarının iyileştirilmesi ve hak ettikleri yaşam standartlarına kavuşmaları konusundaki beklentilerini karşılamadığı için büyük bir hayal kırıklığına neden olmuştur.

Emekliler, yıllarca çalışarak topluma hizmet etmiş bireyler olarak, hak ettikleri değeri görmeyi ve yaşamlarını sürdürebilmeleri için gerekli olan maddi kaynaklara erişebilmeyi talep etmektedirler.

Yapılan zam oranının bu beklentileri karşılamadığı düşünüldüğünde, emeklilerin tepkileri oldukça anlaşılabilir bir durum haline gelmektedir. 

Bu bağlamda, emeklilere yönelik yapılan zam oranlarının, onların yaşam standartlarını iyileştirecek düzeyde olması ve hak ettikleri değeri almalarını sağlaması gerekmektedir. 

Emeklilerin yaşamlarını sürdürebilmeleri ve insanca bir şekilde yaşayabilmeleri için, bu konunun üzerinde titizlikle durulması ve adil çözümler üretilmesi gerekmektedir. 

Emeklilerin memnuniyetsizliği ve tepkileri, bu konunun önemini ve aciliyetini göstermektedir” diye konuştu.

SİZ KÂĞIT ÜZERİNDE OYNAMAYA DEVAM EDİN

TÜİK tarafından açıklanan enflasyon rakamlarının hiçbir inandırıcılığının kalmadığını ifade eden Milletvekili Olgun, 

“Siz kâğıt üzerinde oynamaya devam edin. Vicdanınız varsa bir de gerçek hayatı görün. Çarşı pazarı gezin, marketleri gezin ki, kağıt üzerindeki enflasyon ile gerçek enflasyonu görün” dedi.

Emeklilere yönelik yapılan zam oranlarının, onların yaşam standartlarını iyileştirecek düzeyde olması ve hak ettikleri değeri almalarını sağlaması gerektiğini bir kez daha vurgulayan 

İYİ Parti Hukuk ve Seçim İşlerinden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı, Afyonkarahisar Milletvekili Hakan Şeref Olgun, “Bir günde yüzlerce telefon aldım. 

Telefonlarım susmadı. Emeklilerin tepkileri, bu konunun üzerinde ciddiyetle durulması gerektiğini göstermektedir. 

Emeklilerin yaşamlarını sürdürebilmeleri ve insanca bir şekilde yaşayabilmeleri için adil çözümler üretilmesi gerekmektedir” şeklinde konuştu.

HER KESİMDE KUTUPLAŞTIRMAYA DEVAM EDİYORLAR

AK Parti hükümetinin her kesimde kutuplaştırma ve ayrıştırma yöntemini sürekli uyguladığını belirten Milletvekili Olgun, 

“Şimdi de memur emeklisi, işçi emeklisi ayrımı yapılıyor. Çalışana seyyanen zam yapılıyor emekliye gelince tık yok. 

Bir taraftan vergilere zam yapılıyor bir yandan kasamız dolu deniliyor. Dediklerine bile kendileri inanmıyor. 

Şimdi birileri çıkacak emekliye biraz da biz verdik diye vatandaşın tepkisini azaltmaya çalışacaklar. Kimsenin sinir uçlarıyla oynamayın. 

Enflasyona ezdirmedik diyenlere son sözüm bu emeklinin sizi enflasyon gibi ezeceği günler yakındır” dedi.

#İYİParti #EmekliMaaşı #Zam #Enflasyon #HakanŞerefOlgun #AKParti #TÜİK #HükümetPolitikası

Reklamı Geç