Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Olgun: “Gençler sahipsiz değil, sahipsiz de bırakılamaz”

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili

İYİ Parti Afyonkarahisar Milletvekili Av. Hakan Şeref Olgun, Türkiye genelinde KYK Yurtlarında meydana gelen kazaların ardından yaşanan fiziki yetersizlikleri gündeme taşıdı.

TBMM Başkanlığı’na verdiği önergeyle, KYK Yurtlarındaki durumun detaylı bir şekilde araştırılmasını talep etti.

Olgun’un gerekçesinde, son günlerde KYK Yurtlarında art arda meydana gelen kazalara dikkat çekilerek, öğrencilerin yaşadığı mağduriyetlerin çözülmesi için bir adım atılması gerektiği vurgulandı.

Önergede ayrıca, yurtların fiziki koşullarının ve yöneticilerin ehliyet durumlarının incelenmesi için TBMM bünyesinde bir Araştırma Komisyonu kurulması talep edildi.

“Gençlerimizin sahipsiz bırakılamaz”

Milletvekili Olgun, gençlerin ülkenin ve Cumhuriyetin geleceği için bir teminat olduğunu belirterek, KYK Yurtlarının gençlerin ihtiyaçlarına uygun bir şekilde yönetilmesi gerektiğini ifade etti.

“Gençlerimizin sahipsiz bırakılamaz” diyen Olgun, KYK Yurtlarında yaşanan sorunların biran önce çözülmesi için harekete geçilmesi çağrısında bulundu.

Önergeye destek veren 20 milletvekili ile birlikte, KYK Yurtlarındaki sorunların çözümü için parlamentoda önemli bir adım atılmış oldu.