Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Prof. Dr. Eroğlu, ‘Gazetecilerimizin Çalışma Azmi ve Fedakârlığı Takdire Şayan’

Ünlü akademisyen ve siyasetçi

Ünlü akademisyen ve siyasetçi Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla bir tebrik mesajı yayımladı.

Eroğlu, mesajında özgür, tarafsız ve objektif bir şekilde görev yapan tüm gazetecileri gönülden tebrik etti.

Eroğlu’nun açıklamalarına göre, kamuoyunun eksiksiz, tarafsız ve doğru bilgilendirilmesi, demokrasinin işleyişi açısından hayati bir öneme sahiptir.

Basının, gelişmiş demokrasilerde kamusal bir güç olarak kabul edildiğini belirten Eroğlu, medyanın günümüzde “4. Güç” olarak tanımlandığını ve toplumu etkileme potansiyeline sahip olduğunu ifade etti.

Türkiye’nin iletişim teknolojilerindeki hızlı gelişmelere ayak uyduran bir ülke olduğunu vurgulayan Eroğlu, basın mensuplarının meslek ahlakına ve tarafsızlık ilkesine uymalarının, medyanın bağımsızlığını güvence altına alması kadar önemli olduğunu belirtti.

Eroğlu, basın mensuplarının, ağır sorumlulukları karşısında mesai mefhumu gözetmeksizin, fedakâr bir şekilde çalıştıklarını vurgulayarak, basının, milletin hassasiyetlerini gözeterek doğru bilgilendirme görevini en iyi şekilde yerine getireceğine inandığını dile getirdi.

Tebriklerini sürdüren Prof. Dr. Veysel Eroğlu, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü kutlarken, vefat eden basın mensuplarına, deprem ve terör olaylarında hayatını kaybedenlere rahmet diledi.

Ayrıca, Gazze’deki şehitlere ve İsrail’in saldırısında hayatını kaybeden medya mensuplarına Allah’tan rahmet niyaz etti.