Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Saadet-Gelecek: “Yerel Seçimlerden Önce Teşkilatlarımız Sıkı Bir Çalışmaya Girecek”

Saadet Partisi ile Gelecek

Saadet Partisi ile Gelecek Partisi ortak TBMM grubu istişare toplantısı Ankara’da gerçekleştirildi. 

Yaklaşık 9 saat süren toplantının ardından bir basın açıklaması gerçekleştiren Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu ve Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, TBMM’nin açılmasının ardından gerçekleştirilecek çalışmalara ilişkin açıklamalarda bulundu.

1 Ekim sonrasında gerçekleştirilecek çalışmalara değinen Karamollaoğlu, “Ümit ediyorum ki önümüzde ki dönemde Saadet Grubu en etkili çalışmayı yapacaktır” dedi. 

Davutoğlu ise, “Saadet-Gelecek grubu Meclis’e farklı bir bakış açısı getirecek” dedi. 

Saadet Partisi ile Gelecek Partisi ortak TBMM grubu istişare toplantısı yaklaşık 9 saat süren toplantının ardından sona erdi. 

Toplantıda iki partinin, Genel Başkanları, Genel Başkan Yardımcıları ve Milletvekilleri sunumlar gerçekleştirdi. Toplantıda, TBMM’nin açılacağı 1 Ekim sonrasında yapılacak çalışmalar belirlendi.

TBMM’nin açılacağı 1 Ekim sonrasında Saadet Partisi ve Gelecek Partisi grubunun çalışmalara başlayacağını ifade eden Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, 

TBMM’de yapılacak çalışmalar ile iktidara doğru yolu göstereceklerinin altını çizerek, “Meclis 1 Ekim’de açılacak grubumuz o dönemde çok etkili bir çalışma yapacak. 

Burada yaptığımız toplantıda bu ekibin çalışmalarını görüştük. Ümit ediyorum ki önümüzde ki dönemde Saadet Grubu en etkili çalışmayı yapacaktır” dedi.

Yerel seçimlerin yaklaştığına dikkat çeken Karamollaoğlu, yerel seçimlere kadar da başarılı bir çalışma gerçekleştirmek istediklerini ifade ederek, 

“Bu dönem yerel seçimlere yaklaştığımız bir dönem. Burada esas olan verimliliktir. Bu noktada kendi aramızda iş birliği gibi diğer partiler ile de dirsek teması edeceğiz.

Bu yerel seçimlerde verimli olmak, mümkün olduğu kadar fazla belediyeyi kazanabilmek öncelikli. 

Bu konuda da teşkilatlarımız seçimlerden önce sıkı bir çalışmaya girecek ve gerekli çalışmayı gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

İçerisinde bulunulan dönem itibari ile birçok sorunun olduğuna dikkat çeken Karamollaoğlu, bu problemlerinde toplantıda konuşulduğunu belirterek, 

“Tabi içinde bulunduğumuz dönem itibari ile birçok sorun ile karşı karşıyayız. Ama en büyük problem ekonomik sorunlar. 

Vatandaşlarımız çarşıya pazara çıkamaz oldu, Hükümetin memura emekliye verdiği zam yetersiz kaldı. Biz grup olarak bu sorunlardan nasıl kurtuluruz elbet bunları gündeme getireceğiz. 

Bu da İktidara yol göstermek olacak, diğer bir taraftan da yarın biz yetkili olduğumuzda neler yapacağımızı göstermiş olacağız. 

Bu iktidarın sorunlara çözüm getirmeyeceğini görüyoruz. Ümit ediyoruz ki önümüzde ki çalışma döneminde Meclis’te bu konuların gündeme getirildiği bir dönem olacak. 

Bu grubumuzun ne kadar etkili çalıştığını da kamuoyuna göstermiş olacağız” diye konuştu.

Türkiye tarihinde bir ilkin yaşandığını ifade eden Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu, TBMM’de iki partinin bir araya gelerek grup kurmasının bir ilk olduğunu belirterek, 

“Bu karar alınırken, uzun, uzun istişareler gerçekleştirdik. Seçimlerden sonra iktidar seçmeni de mutsuzdu. 

3 aylık sonuç gösterdi ki Erdoğan’a oy veren seçmenin yüzde 30-35’inin Erdoğan’ı başarısız olduğunu düşünüyor. Çiftçiler feryat ediyor, emekliler feryat ediyor. 

Kendileri lüks ve şatafat ile yaşayanlar bunu anlayamaz. Muhalefet seçmeni de mutsuz. Bir yol çizilmesi gerekirken, farklı tartışmalar meydana geldi. Siyasette yeni parçalanmalar yaşanıyor. 

Bu tür parçalanmalar, iktidarın en çok istediği şey. Bu tablo karşısında, köklü bir parti olan Saadet Partisi ile yeni kurulmasına rağmen devlet tecrübesi olan Gelecek Partimizin bir araya gelmesi ümit veren tek hareket oldu” dedi.

Tüm ayrıştırmalara ve kutuplaştırmalara karşın Saadet ve Gelecek grubunun birleştirmek için çalışacağını belirten Davutoğlu, meclis grubunda bir çatlağın olmayacağının altını çizerek,

“Parçalanmalara, bölünmelere, bu siyasi dağılmaya karşı biz toparlamaya, birleştirmeye kararlıyız. 

1 Ekim’den sonra bütün Türkiye şahit olacak ki Saadet Gelecek grubu Meclis’e farklı bir bakış açısı getirecek. 

Zor zamanlarda kurulmuş bir grubuz. 1 Ekim öncesinde de bazı söylentilerin çıkmasının sebebi de grubu dağıtmak. 

Meclis Genel Kurulunda hala yerimizi belirlemediler, son dakikaya kadar bekliyorlar. Ancak Saadet Gelecek grubunda bir çatlak olmayacak, 1 Ekim’de TBMM’de yeni bir grup olacak” ifadelerini kullandı.

#Afyonkarahisar #Afyon #Haber #Saadet #Gelecek #Toplantı