Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şehir içi ulaşımın 2 lira olduğu yerde en düşük maaş 16 Bin TL

Başkan Koyuncu’dan Mesai Arkadaşlarını Sevindiren Zam

Başkan Koyuncu'dan Mesai Arkadaşlarını

 

Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu mesai arkadaşlarını sevindiren bir sözleşmeye imza attı. Emirdağ Belediyesine bağlı Üç Hilal Şirketi ile Hizmet İş Sendikası arasında imzalanan toplu sözleşme gereği en düşük işçi maaşı 16 bin liraya yükseldi. Yapılan bu zamdan dolayı memnun olduklarını ifade eden Belediye çalışanları Başkan Koyuncu’ya teşekkür ederek çiçek takdim ettiler.

İmzalanan sözleşme gereği maaş zammının hayırlı olmasını dileyen Emirdağ Belediye Başkanı Serkan Koyuncu ; “Amacımız Kadim Şehrimiz Emirdağ’a hizmet etmek ve bu şehri büyütmek. Yılbaşında sendika ile yapmış olduğumuz görüşmelerde hemen hemen sendikamızın istediği rakamı verdik ve memnun olduğunuzu biliyoruz. Sizin memnuniyetiniz benim memnuniyetim, idarenin memnuniyeti demektir. Sizler sabahları işe ne kadar mutlu gelirseniz o kadar güzel hizmet edeceğinizi biliyoruz. Şartlar dahilinde bölgenin en yüksek rakamını verdiğimizi sendika arkadaşlarımızdan öğrendik. İnşallah yılbaşında tekrar sözleşme yapacağız ve ne sizleri enflasyona ezdireceğiz ne de hakkınızı zayi edeceğiz bundan en ufak bir şüpheniz olmasın.

Belediye zenginleştikçe daha doğrusu sizler çalıştıkça belediyemiz zenginleşiyor, belediyemiz zenginleştikçe de bizim size ödeyeceğimiz ücret artıyor. Çalışıyorsunuz kazanıyorsunuz. Belediyeye gelen parayı sizlerle paylaşmaktan son derece mutluyum. Tabi yapmış olduğumuz zamda sendikamızın büyük bir  payı var ama en büyük pay sizlerin. Ben sizlerden memnunum, memnun olduğum içinde sendikamızın söylediği rakama evet dedik. Türkiye’de en düşük asgari ücret 11 bin 400 TL, gerçekten güzel bir para; hele Emirdağ gibi suyun 3 lira, şehir içi ulaşımın 2 lira, büyük şehirlere göre kiraların uygun olduğu bir şehirde…

Emirdağ Belediyesi‘nin asgari ücreti ise 16 bin TL, hayırlı olsun. Rabbim her birinizin ayağına taş değdirmesin, Rabbim hak ederek aldığınız bu parayı güle güle harcamayı nasip etsin.” ifadelerini kullandı.

Verilen zamdan oldukça memnun olan belediye çalışanları, Başkan Koyuncu’ya teşekkürlerini ileterek; “Göreve geldiğiniz günden itibaren her zaman bizlerin yanında oldunuz. Çok teşekkür ederiz. Hizmetlerimizde Emirdağlı hemşerilerimizin istekleri önceliğimiz” dediler.

Sözleşme imza programında Belediye Başkanı Serkan Koyuncu, Emirdağ Belediyesine bağlı Üç Hilal Şirketi Müdürü Ali Ekber Şimşek, Hizmet-İş Sendikası Afyonkarahisar Şube Başkanı Kemal Erkuş, belediye birim amirleri ve belediye çalışanları yer aldı.