Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sosyal medyada terör propagandasına 3 tutuklama

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç,

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, sosyal medya üzerinden terör propagandası yaparak şehit ailelerine yönelik suç teşkil eden ifadeler kullananlara karşı başlatılan soruşturmaların detaylarını paylaştı. 

29 ilde 202 şüpheli hakkında soruşturma başlatıldığını açıklayan Bakan Tunç, 3 kişinin tutuklandığını bildirdi.

Sosyal medyada terör propagandası yapan, şehit ailelerine yönelik suç teşkil eden ifadeler kullanan ve suçu övenler hakkında başlatılan adli soruşturmaların Cumhuriyet Başsavcılıkları tarafından devam ettiği belirtildi. 

Soruşturmalarda şu ana kadar 125 kişinin gözaltına alındığını ifade eden Bakan Tunç, 6 kişinin adli kontrolle, 29 kişinin ifadesinin alınmasının ardından serbest bırakıldığını açıkladı.

Bakan Tunç, 39 şüpheli hakkında ise yakalama işlemlerinin devam ettiğini belirtti. Adalet Bakanı, sosyal medya aracılığıyla şehit ailelerini ve milleti rahatsız eden, ülkenin huzurunu bozmaya yönelik paylaşımlarda bulunanlara kesinlikle müsamaha gösterilmeyeceğini vurgulayarak, 

“Şehit ailelerimizi ve milletimizi rahatsız edenlere, sosyal medya aracılığı ile suç teşkil eden paylaşımlarda bulunanlara, ülkemiz ve milletimizin huzurunu bozmayı amaçlayanlara kesinlikle müsaade edilmeyecektir” ifadelerini kullandı.

#AdaletBakanı #YılmazTunç #SosyalMedya #TerörPropagandası #ŞehitAileleri #SuçSoruşturması #Tutuklama #Huzur #MüsamahaYok