Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Süslü Kadınlar, Afyonkarahisar’da 6. Kez Pedal Çevirmeye Hazırlanıyor

17 Eylül’de düzenlenecek olan

17 Eylül’de düzenlenecek olan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, renkli kıyafetleri ve süslenmiş bisikletleriyle binlerce kadını Afyonkarahisar’da buluşturacak. 

Bu etkinlik, kadınların toplumda daha fazla görünürlüğünü sağlama ve güvenli bisiklet altyapısının talebini pekiştirme amacı taşıyor.

Afyonkarahisar’da her yıl düzenlenen ve bu yıl 6. kez gerçekleşecek olan Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, 17 Eylül Pazar günü bisiklet tutkunu kadınları bir araya getirmeye hazırlanıyor. 

Türkiye’nin yanı sıra dünya genelinde 35 ülkede ve 200 şehirde eş zamanlı olarak düzenlenecek bu etkinlik, kadınların bisikletleriyle buluşmalarını teşvik ediyor.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu, Dünya Otomobilsiz Kentler Günü çerçevesinde gerçekleştiriliyor ve bisikletin günlük yaşamın bir parçası olmasına dikkat çekmeyi amaçlıyor. 

Aynı zamanda, kadınların toplumda daha fazla görünür olmalarını sağlama, kendilerini temsil etmelerine fırsat verme ve güvenli bisiklet altyapısı talebini güçlendirme hedeflerini taşıyor.

Bu etkinlik, Türkiye merkezli olmasının yanı sıra yurtdışında da Türk kadınlarının çabalarıyla büyüyen ve çok sayıda şehirde aynı anda gerçekleştirilen bir kadın hareketi olarak büyük ilgi görüyor.

Süslü Kadınlar Bisiklet Turu Afyonkarahisar Koordinatörü Aliye METE SERT, etkinliğe tüm kadınları ve çocuklarıyla birlikte katılmaya davet ediyor. 

Zafer Meydanı’ndan başlayacak olan tur, İmaret Camisi’ne doğru ilerleyip, Yeşilyol’un sonunda tekrar Zafer Meydanı’na dönerek sona erecek. 

Bu farkındalık etkinliği, kısa mesafe ve yavaş tempoda gerçekleştirilecek.

Aliye Mete Sert, “Daha fazla kadının bisiklete binmesini teşvik etmek, bisiklet farkındalığı oluşturmak, şehirlerin ulaşım sistemi düşünüldüğünde sadece otomobilin değil, farklı ulaşım şekillerinin de göz önünde bulundurulması gerektiğini hatırlatmak, bisikletin sağlıklı ve çevre dostu bir ulaşım aracı olduğunu vurgulamak istiyoruz. 

Kamu alanlarının kadınlar, çocuklar ve yaşlılar tarafından rahatça kullanılabilir olması için çaba gösteriyoruz ve çocuklarımıza daha temiz ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için elimizden geleni yapmak istiyoruz. 

Bu güzel etkinliğe 17 Eylül Pazar günü saat 15:00’te Zafer Meydanı’nda katılarak farkındalığın artmasına katkı sağlayabiliriz” dedi.

#Afyonkarahisar #Kadın #Bisiklet #Tur #Zafer