Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Taytak, Türkiye Yüzyılı Vizyonunu TBMM’de Paylaştı

Milliyetçi Hareket Partisi MYK

Milliyetçi Hareket Partisi MYK üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, TBMM’de Türkiye yüzyılı hakkında gündem dışı bir konuşma yaptı.

Taytak, “2023 lider ülke Türkiye vizyonunu Türk Milleti’ne ilk müjdeleyen ve hedef gösteren, Türk dünyasının ve turan coğrafyasının Bilge Lideri Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendidir” dedi.

Milletvekili Taytak, “Türkiye cumhuriyeti, kökünü tarihten alan, 3000 yıllık devlet geleneğinin son temsilcisi, Türk milletinin kurduğu son devlettir.

Mete Han’dan Bilge Kağan’a,  Selçuk Bey’den Osman Gazi’ye, Fatih’ten Kanuni’ye, Abdülhamit’ten Atatürk’e uzanan Türk devlet geleneği, cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde yeniden hayat bulmuştur.

Selçuklu devletini Osmanlı Devletinden, Osmanlı Devletini de Türkiye Cumhuriyeti devletinden ayrı göremeyiz.

Atatürk ve silah arkadaşları 2’inci Mahmut’un 1834’te kurduğu mektebi harbiye mezunudur ve Osmanlı Devleti’nin yetiştirdiği subaylardır.

Bu kahraman subaylar, Türk milleti; emperyalist güçler tarafından kuşatılmak istendiğinde, damarlarındaki asil kanın gereğini yaparak, gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde kurtuluş mücadelesini başlatmışlar,

istiklaline ve istikbaline sahip çıkmış, Sakarya’da, Dumlupınar’da, Afyon Ovası’nda Mehmetçik’in süngü gücüyle; gazilerimizin, şehitlerimizin döktükleri kanlarla yeni bir devleti, Türkiye cumhuriyeti devletini kurmuştur”

“2023 yılı Türk ve Türkiye Yüzyıl’ının başlangıcıdır”

Milletvekili Taytak, “2023 yılı Türk ve Türkiye Yüzyıl’ının başlangıcıdır. 25 Ekim 1992 tarihinde yapılan Milliyetçi Çalışma Partisi istişare toplantısında;

“2023 yılında lider ülke Türkiye olarak Türkiye’yi hazırlayalım” sözleri ile Türk ve Türkiye Yüzyıl’ını, 2023 lider ülke Türkiye vizyonunu Türk Milleti’ne ilk müjdeleyen ve hedef gösteren, Türk dünyasının ve turan coğrafyasının Bilge Lideri Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli Beyefendidir.

Sayın Genel Başkanımız siyasi öngörüsü, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucu değerlerine olan bağlılığı, Türk devlet geleneğine olan hakimiyeti, yıllardır bölgemizde ve dünyada meydana gelen olayları stratejik değerlendirme bilgeliğiyle, Türkiye Cumhuriyeti’nin bütün kriz anlarında; hayra anahtar, şerre kilit olmuştur.

Bizler de, ecdadımızdan aldığımız güç ve Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendi’nin çizdiği istikamet ile Türkiye Cumhuriyeti’nin 2’inci asrında gelecek nesillere güçlü ve müreffeh bir Türkiye bırakabilmek için, son nefesimize kadar iç ve dış düşmanlarla mücadele etmeye devam edeceğiz”

“SONSUZA KADAR VAR OL TÜRKİYE, VAR OL YÜCE TÜRK MİLLETİ”

Milletvekili Taytak, “Yıllarca emperyalizmin uşağı hain terör örgütleri ile bizi engellemeye çalışanlara, bizi Mavi Vatan’da Antalya Körfezine sıkıştırmaya çalışanlara, Kıbrıs’ı Rum’a yem etmeye çalışanlara,

Suriye ve Irak’ın kuzeyini teröristlere teslim etmeye çalışanlara, İsrail-Gazze üzerinden bir din savaşı çıkarmaya çalışanlara, Türk dünyası ile aramıza Ermenistan duvarı örmeye çalışanlara,

Yunanistan üzerinden hesap yapmaya çalışanlara, yani dünyaya tek bir cevap yeter, sonsuza kadar var ol Türkiye.

Sonsuza kadar var ol yüce Türk milleti. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime son verirken, Türk ve Türkiye yüzyılını; merhum şairimiz Abdurrahim Karakoç’un şu dizeleri ile selamlıyorum.

Bu hududu kimler çizmiş gönlüme dar geliyor, dar geliyor gardaşım. Büyük Türk milletini ve gazi meclisi saygıyla selamlıyorum”

 

Reklamı Geç