Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Taytak’tan Bolvadin’e Müjde: İhale En Kısa Zamanda Yapılacak

Milliyetçi Hareket Partisi MYK

Milliyetçi Hareket Partisi MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak’ı makamında ziyaret ederek, Bolvadin Kapalı Spor Salonu yapımı talebini iletti.

Taytak ayrıca, 200 yataklı Bolvadin Devlet Hastanesi Ek Bina İnşaatını yerinde inceledi.

Geçtiğimiz Aylarda Bolvadin Halkından Kapalı Spor Salonu Yapımı İçin Mehmet Taytak’a talep iletilmişti.

Aldığı talep sonrası Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak’ı ziyaret eden Taytak, 2020 yılında yıkılan ve hala yapımına başlanmayan Bolvadin Kapalı Spor Salonunun yeniden yapımı için en kısa zamanda ihaleye çıkılması gerektiğini Gençlik ve Spor Bakanına İletmişti.

Yine Bakan Bak’ı ziyaret Eden Taytak müjdeyi paylaştı ve Kapalı Spor Salonunun ihaleye çıkacağını ifade etti.

Milletvekili Taytak; “Bolvadin İlçe merkezimizde bulunan 7000 metrekarelik alanda 2020 yılına kadar Gençlik ve Spor Bakanlığımıza ait arsada kapalı spor salonumuz vardı.

2020 yılında spor salonumuz yıkıldı. Bir türlü yapımına başlanılmadı. Hemşerilerimden aldığım talep üzerine Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Dr. Osman Aşkın Bak’a makamında ziyaretlerde bulundum.

Daha önceki ziyaretlerimde Sayın Bakanımız çalışmalarına devam ettiklerini en kısa zaman içerisinde ihaleye çıkılacağını ifade etmişti.

Ben de hemşerilerimle bugün bu müjdeyi paylaşmaktan mutluluk duyuyorum. Kapalı spor salonumuzun ihalesi en kısa zamanda yapılacaktır.

Halen yeri mevcut olan arsaya yeni kapalı spor salonumuz inşallah yapılacak ve hemşerilerimizin spor faaliyetlerindeki ihtiyaçları giderilecektir.

Ben Sayın Bakanımıza göstermiş olduğu ilgi ve alakalarından, Afyonumuza verdiği desteklerden dolayı çok teşekkür ediyorum” dedi.

TAYTAK, BOLVADİN DEVLET HASTANESİ EK BİNA İNŞAATINI İNCELEDİ

MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Bolvadin İlçe Başkanı Mahmut Kızıltoprak ve Bolvadin Belediye Başkan Adayı Devriş Aynacı ile birlikte takibini yaptığı,

200 yatak kapasiteli Bolvadin Devlet Hastanesi Ek Bina İnşaatını inceledi. Taytak, inceleme sırasında Devlet Hastanesi İdare ve Mail İşler Müdürü Kadir Oruç’tan hastane ve ek inşaat hakkında detaylı bilgiler aldı.

Yapılan ziyaret kapsamında, 200 yatak kapasiteli olan Bolvadin Devlet Hastanesi Ek Bina İnşaat’ının ilerleme durumu ve proje aşamaları ele alındı.

“VATANDAŞLARIMIZ DAHA DONANIMLI BİR SAĞLIK HİZMETİNDEN FAYDALANABİLECEKLER”

Milletvekili Taytak, “Bolvadin Devlet Hastanesi Ek Bina İnşaatı, sağlık altyapısını güçlendirecek ve bölgeye modern sağlık hizmetleri sunma kapasitesini artıracak önemli bir projedir.

Bu inşaatın tamamlanmasıyla birlikte, vatandaşlarımız daha donanımlı bir sağlık hizmetinden faydalanabilecekler. İnşaatın başarıyla ilerlediğini görmek bizleri memnun ediyor” dedi.

Milletvekili Taytak, Bolvadin Belediye Başkan Adayı Devriş Aynacı ve İlçe Başkanı Mahmut Kızıltoprak ile birlikte, sağlık hizmetlerinin güçlendirilmesi konusunda ortak çabalarının devam edeceğini vurguladı.

Bolvadin halkının daha iyi sağlık koşullarına kavuşması için ellerinden gelen gayreti göstereceklerini belirtti.