Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Toplam 26 takımın katıldığı yarışmalar sonuçlandı

Afyonkarahisar, 9-11 Aralık tarihleri

Afyonkarahisar, 9-11 Aralık tarihleri arasında Kocatepe Spor Kompleksi’nde düzenlenen Türkiye Masa Tenisi Federasyonu Gençler Takım ve Ferdi Bölge Yarışmaları’na ev sahipliği yaptı. 

Yarışmalara Manisa, Muğla, Kütahya, Isparta, İzmir, Afyon, Aydın ve Konya illerinden toplam 26 takım katıldı.

Takım müsabakaları, tek devreli lig usulüne göre oynandı ve en çok puan alan takımlar Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkı kazandı. 

Ferdi müsabakalarda ise eleme usulü geçerli oldu. Dereceye giren sporcular, Türkiye Şampiyonası’na katılma başarısı elde etti.

Erkekler kategorisinde birinci olan Ispartes GSK(A) takımı, Konya Selçuklu Belediye Spor ikinci, İzmir Mavi Ege GSK(A) üçüncü ve Muğla Büyükşehir Belediye dördüncü oldu. 

Kızlarda ise İzmir Mavi Ege GSK (A) birinci, Konya Selçuklu Belediye Spor ikinci, İzmir Bornova Belediye Spor üçüncü ve Muğla Büyükşehir Belediye spor dördüncü sırayı aldı.

Ferdi müsabakalarda kızlarda Ayşe Nisa Eren (Konya) birinci, Nesrin İrem Alaybeyoğlu (Konya) ikinci, Gülce Dönmez (Konya) üçüncü ve Aybige Feride Üstündağ (Muğla) dördüncü sırayı elde etti.

Erkeklerde ise Deniz Boran Genç (İzmir) birinci, Deniz Kaya (İzmir) ikinci, Alp Çelik (Konya) üçüncü ve Mustafa Efe Alaybeyoğlu (Konya) dördüncü olarak Türkiye Şampiyonası’na katılma hakkını kazandı.

Yarışma sonuçlarına göre madalya ve kupaları, Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu ve Türkiye Masa Tenisi Federasyonu temsilcileri tarafından dereceye giren sporculara takdim edildi. 

Kasapoğlu, ev sahipliği yapmanın mutluluğunu dile getirerek dereceye giren sporcuları tebrik etti ve Afyonkarahisar’ın spor turizmindeki potansiyelini vurguladı.

#MasaTenisi #GençlerYarışması #Afyonkarahisar #SporTurizmi

Reklamı Geç