Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkçe için sınıf geçme notu 70 oldu

Millî Eğitim Bakanlığı Temel

Millî Eğitim Bakanlığı Temel Eğitim Genel Müdürü Zarife Seçer, Türkçe dersindeki başarıyı artırmak amacıyla sınıf geçme barajının 70’e yükseltilmesine ilişkin açıklamalarda bulundu.

Seçer, bu kararın öğrencilerin Türkçe dersindeki başarısını artırmayı hedeflediğini ve bu kararın, sahada görev yapan idareciler ve öğretmenlerin görüşlerine dayandığını vurguladı.

Seçer, Millî Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in öncülüğünde Türkçe dil eğitimine odaklanan bir yaklaşımla çalışmalar yürüttüklerini belirtti.

Akademik çalışmaların sonuçlarının, Türkçe dil becerilerinin yeterince gelişmediği durumlarda öğrencilerin dönem derslerinde ve ikinci dil öğrenme süreçlerinde zorluklar yaşadığını gösterdiğine dikkat çekti.

Temel eğitimde, özellikle Türkçe dil eğitimine odaklanarak önlemler aldıklarını söyleyen Seçer, ilkokullarda sınavların yerine süreç odaklı ölçme sistemini getirdiklerini açıkladı.

Bu sistemle öğrencilerin “dinleme, konuşma, okuma ve yazma” becerilerinin destekleneceğini belirtti.

Ortaokul düzeyinde de sınavları bu becerilere göre şekillendirdiklerini ifade etti.

Seçer, ayrıca müfredatı da ihtiyaçlar doğrultusunda güncellediklerini ve tüm bu kararları akademisyenler, uzmanlar, sahadaki öğretmenler ve diğer paydaşlarla iş birliği yaparak hayata geçirdiklerini vurguladı.

Bu yaklaşımın öğrencilerin Türkçe dil becerilerini geliştirmeye yardımcı olmayı amaçladığını belirtti.

#TürkçeEğitimi #EğitimPolitikaları #TürkçeDersi #MillîEğitimBakanlığı