Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

“Ülke batma noktasına gelmişken, AKP ve MHP Meclisi tatil etme kararı aldı”

CHP Grup Başkanvekili ve

CHP Grup Başkanvekili ve Afyonkarahisar Milletvekili Av. Burcu Köksal, Çay ilçesinde CHP Çay İlçe Başkanı Ali Selvi, Yönetim Kurulu Üyeleri ve partililerle birlikte gündemi değerlendirdi.

Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu’nu iğneden ipliğe gelen zamlarla artık neredeyse otomatiğe bağlanan akaryakıt fiyat artışlarıyla vergi artışlarıyla emekliye memura asgari ücretliye sadaka gibi verilen maaş zamlarıyla geçinemez hale gelen vatandaşların sorunlarını konuşup çözüm bulmak amacıyla “olağanüstü toplantıya” çağırdıklarını dile getiren CHP Grup Başkanvekili Burcu Köksal, “Ancak görüşme ve Meclisin çalışması yönündeki devam önergemiz AKP ve MHP oylarıyla reddedildi. 

Ülke iflas noktasında, batıyoruz!” diye konuştu. 

14 Temmuz’da Meclisin tatile sokulduğunu ve ardından 15 Temmuz’da da akşam selalar eşliğinde ülke tarihinde bugüne kadar görülmemiş zamlar yapıldığını kaydeden Köksal, “Ardı arkasına yapılan zamlarla birlikte vatandaşlarımız açısından çok ağır bir ekonomik tablo ortaya çıktı. 

Bunun yanı sıra memura, asgari ücretliye, emekliye de adeta sadaka niteliğinde maaş zammı verildi. 

Ülkede iğneden ipliğe her şeye neredeyse saat başı gelen yüzde 100’ün üzerinde zamlar var. 

Böyle bir Türkiye’de Meclis’in iki buçuk aya yakın bir süre tatil yapması doğru bir şey değil. Bu olağanüstü bir durum. 

Olağanüstü durum sadece doğal afet değildir, bu ülke için bu da bir felaket. Çünkü ülke adeta iflas noktasında, batıyoruz. 

Çarşı pazar yangın yerine dönmüş, anneler pazar artıklarından yiyecek toplayıp yemek pişirmeye çalışıyor. 

Biz ülkemizdeki sorunların çözümü için Meclis’te olmayı önerdik ama maalesef AKP ve MHP yine bildiğini okudu, ne vatandaşı ne de muhalefeti dinledi ve Meclisi 1 Ekim’e kadar tatil etme kararı aldı.” şeklinde konuştu. 

Saray Türkiyesi ile vatandaşın Türkiyesi arasında dağlar kadar fark olduğunu belirten Köksal, “Saray Türkiyesi’nde 1150 odalı salonda yaşayıp hiçbir gideri olmayan, ekmek elden su gölden yaşayan bir Türkiye. 

Orada her şey çok güzel, güllük gülistanlık, hayat toz pembe. Vatandaşın Türkiyesi’nde ise; Doğalgaz, elektrik faturaları, kira, çocuğunun okul gideriyle, temel gıda maddelerini dahi almakta zorlandığı vatandaşın geçim sıkıntısı çektiği Türkiye… 

Üç maymunu oynayan bir iktidar var. Vatandaşın gündeminden kopuk, vatandaşın yaşadığı sıkıntıların çok da konuşulmasını istemeyen, bunun için devamlı gündem değiştirme çabasında olan bir iktidar var. 

Bütün bu yaşananlar konuşulmasın diye AKP ve MHP gündem değiştirme çabasında. İşte bu yüzden bizim vatandaşın gerçek gündeminin görüşülmesine yönelik vermiş olduğumuz bütün önergeleri Meclis’te çoğunluk onlarda olduğu için reddediyorlar. 

Vatandaşın yaşadığı sorunlara Meclis’te çözüm getirilmesini istemiyorlar. Onlar Saray’ı ve Saray’ın yandaşlarını mutlu etmeye, Saray’ın ve Saray’ın yandaşlarının sorunlarını çözmeye yönelik bir iktidar anlayışında oldukları için vatandaşın gündeminden kopuk bir şekilde yaşamaya devam ediyorlar.” ifadelerini kullandı. 

#Afyonkarahisar #Milletvekili #Ülke #Türkiye #Çay