Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Uluçay: “Efendimizin ahlakını kelimelere sığdırmak zordur”

AK Parti Afyonkarahisar İl

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı Hüseyin Ceylan Uluçay, Mevlid Kandili dolayısıyla yayımladığı mesajla dini ve manevi bir öneme sahip olan bu özel gecenin anlamına vurgu yaptı.

Uluçay, Mesajında Peygamber Efendimiz’in ahlaki örnekliğini ve Mevlid Kandili’nin birlik, beraberlik ve dayanışma duygularını pekiştiren bir zaman dilimi olduğunu ifade etti.

Uluçay, “Alemlere rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimiz’in doğumu vesilesiyle kutladığımız bir Mevlid Kandili’ne daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.” dedi

ve bu gecenin aynı zamanda insanlar arasındaki birlik, beraberlik, kardeşlik ve dayanışma duygularının güçlenmesine katkı sağladığını belirtti.

Peygamber Efendimiz Hazreti Muhammed’in (S.A.V.) ahlaki üstünlüğünü vurgulayan Uluçay,

“Efendimiz, üzerinde bütün güzel ahlakları ve güzellikleri toplamış, örnek bir kişidir. Onun ahlakını kelimelere sığdırmak çok zordur. Onun ahlakı Kuran ahlakıdır.” şeklinde konuştu.

Uluçay, Mevlid Kandili vesilesiyle dileklerini de paylaştı. “Mevlit Kandili vesilesiyle İslam Alemi üzerinde oynanan şer oyunlarının sona ermesini, devletimizin bekasının galip gelmesini en içten dileklerimle istiyorum, arzu ediyorum.” ifadelerini kullandı.

#Afyonkarahisar #Afyon #Haber #Mevlid #Kandil #MevlidKandili #KandilGecesi

Reklamı Geç