Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Yurdunuseven: “Asım’ın nesli malını verdi,canını verdi ama toprağını vermedi”

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili

AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven, Afyonkarahisar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü dolayısıyla tarihi zaferi ve kahramanlıkları anlamlı bir mesajla kutladı.

Afyonkarahisar’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 101. yıl dönümü, AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili İbrahim Yurdunuseven tarafından yayımlanan bir mesajla anlam kazandı.

Yurdunuseven, mesajında tarihi zaferin önemine vurgu yaparak, Aziz Milletin vatan, bayrak ve namus sevgisiyle tarih boyunca nasıl mücadele ettiğini vurguladı.

Kurtuluşun Kahramanlığı:
Yurdunuseven, 26 Ağustos 1922 sabahı başlayan top atışlarıyla destanlaşan Kahraman Ordunun, silahsız bile olsa insan üstü bir güçle düşman mevzilerini delerek geçtiğini anlattı. 

Mesajında, merhum şair Mehmet Akif Ersoy’un “Asım’ın Nesli” dizelerine de yer vererek, vatanın en değerli varlıkları olan insanların, toprağı için canını feda ettiğini belirtti.

Unutulmaz Zaferler:
Yurdunuseven, 26 Ağustos’un Viyana Kuşatması sonrası Osmanlı ordularının geri çekilişinin son bulduğu, ordunun taarruza geçtiği tarihi bir dönemeç olduğunu vurguladı. 

Afyonkarahisar’ın bu zaferle kurtulduğunu ve Kurtuluş Savaşı’nın fitilinin ateşlendiği bir şehir olduğunu belirtti.

Türk Yurdu Olarak Kalacak:
Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin tüm dünyaya Anadolu’nun Türk yurdu olarak kalacağını gösterdiğini ifade eden Yurdunuseven, Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere şehit ve gazileri minnet ve rahmetle andı.

İbrahim Yurdunuseven’in mesajı, Afyonkarahisar’ın Kurtuluş Zaferi’nin 101. yılında zaferin anlamını ve kahramanlığını bir kez daha hatırlatarak, tarihin önemini vurguluyor. 

Yurdunuseven, vatan sevgisinin ve kahramanlığın unutulmaz bir miras olduğunu yinelemiş oldu.

#Afyonkarahisar #Zafer #Kurtuluş #Kahramanlık

Reklamı Geç